Skip to main content
کلید موفقیت پیامک تبلیغاتی

کلید موفقیت پیامک تبلیغاتی

ابتدا باید تعریف درستی از تبلیغ داشته باشیم. تبلیغ در واقع تلاشی است برای برقراری یک ارتباط موثر جهت تغییر و یا اثبات نگرش افراد بر روی آن ها که بیانگر تغییر رفتار افراد می باشد. از جمله کاربرد تبلیغات می تواند به بخش اطلاع دهندگی بازرگانی باشد که به مشتریان موجود و یا بالقوه خود اطلاع رسانی می کند. یک تبلیغ اطلاعاتی را در مورد شرکت، ویژگی ها محصولات، کالاهاو شعباتی که کالا را توزیع می کنند و … فراهم می آورد. تبلیغات بخش اصلی و اجتناب ناپذیر جهت خریداران و فروشندگان می باشد. در عصر حاضر با انفجار تولید کلا و تولیدکنندگان متعدد روبرو هستیم بدون تردید فروشندگان کالا نمی توانند به این امید که کالای آن ها در زمان مشخصی فروش خواهد رفت تولید کننده باشند و نیاز به تبلیغ گسترده دارند. به گفته و تعریف انجمن بازاریابان آمریکا، تبلیغات به عنوان ارائه معرفی غیر شخصی و ترویج نمودن و استفاده از کالاها، خدمات و ایده ها در مقابل پرداخت پول به یک فرد و یا موسسه تبلیغاتی می باشد. ارائه غیر شخصی پیام، در این حالت هیچ ارتباط رودر رودیی با مشتری ایجاد نمی شود و بلکه با ارائه محصولات و هم چنین ترویج ایده ها کامل کننده فروش فردی می شوند.

    تدوین کلید موفقیت پیامک تبلیغاتی

از جمله هدف های اولیه و رسالت یک پیامک تبلیغاتی می توان به سه بخش عمده اطلاع دهندگی، متقاعد کنندگی و یادآوری اشاره کرد. هدف بخش اطلاع دهندگی پیامک تبلیغاتی می توان به آگاه کردن بازار از کالای جدید به مشتریان، پیشنهاد استفاده های جدید یک محصول، مطلع کردن بازار از تغییرات قیمتی، شرح دادن عملکرد کالا و محصولات، توصیف نمودن خدمات، تصحیح نمودن برداشت های غلط، ایجاد اطمینان به مصرف کننده در مورد کالاها و کاهش نگرانی مصرف کننده، ایجاد تصویر ذهنی در مصرف کننده. هدف متقاعد کردن مصرف کنندگان به وسیله پیامک تبلیغاتی به این روش می باشد که ترغیب و ایجاد علاقه مندی برای خرید از برند خودتان، تغییر نگرش مصرف کنندگان نسبت به ویژگی های کالای مورد نظر، متقاعد کردن مشتری به خرید وغیره. هدف بخش یادآوری پیامک تبلیغاتی می توان به یادآوری حس نیاز مشتری به کالا در آینده نزدیک، یادآوری مکان خرید محصول به مصرف کننده، یادآوری و حضور پیداکردن در ذهن مشتری و هم چنین ایجاد حفظ آگاهی دادن بیشتر مشتری نسبت به کالا.

اشتراک گذاری

پیامک تبلیغاتی می تواند به دلایل مختلف صورت گیرد یک پیامک تبلیغاتی می تواند جهت آشنایی افراد با یک مکان و فروشگاه جدید باشد یک پیامک تبلیغاتی جنبه فروش و یا معرفی یک محصول خاص را دارد. نوع دیگری از پیامک تبلیغاتی برای معرفی یک فرد و جایگاه او در اجتماع است مانند پیامک تبلیغاتی نمایندگان و... است. نوع دیگر پیامک تبلیغاتی جهت آگاهی رساندن در برگزاری یک مجمع و یا یک همایش می باشد. پیامک تبلیغاتی ممکن است جهت آگاهی رساندن در مورد کلاس های آموزشی وغیره می باشد. بنابراین انواع و اقسام مختلفی از پیامک های تبلیغاتی وجود دارد.
بیشترین جنبه پیامک تبلیغاتی، جنبه بازاریابی آن می باشد معرفی نمودن و ایجاد فروش بیشتر محصولات و خدمات و ایجاد درآمد از آن طریق است بنابراین پیامک تبلیغاتی مستقیما بر فروش تاثیر می گذارد. هر چقدر پیام شما دارای جنبه های مفید و اصلی محصول را بهتر معرفی کرده باشد و تاثیر گذاری بیشتری بر مخاطب بگذارد و میل به خرید را بیشتر در مشتری تحریک کند می تواند فروش بیشتر و بازخوردی بهتری از این نوع بازاریابی داشته باشد.


    فنون ارسال انواع پیامک تبلیغاتی


از جمله فن اصلی در نگارش پیامک تبلیغاتی ایجاد ذهنیت خوب و روشن در مورد محصول و یا خدماتی است که قصد ارائه آن را دارید. جذابیت و ایجاد تنوع در ارسال پیامک تبلیغاتی می تواند تاثیر بیشتری بر مشتری داشته باشد تکراری شدن و ارسال یک پیام تبلیغاتی به مدت زیاد زننده است و افراد بدون بازکردن و نگاه کردن به آن، پیام را حذف می کنند بنابراین ایجاد تنوع یکی از الزامات اجرایی کردن یک بازاریابی موفق به وسیله ارسال پیامک تبلیغاتی موفق می باشد. زمان بندی ارسال پیام تبلیغاتی نیز بسیار مهم است این که در چه بازه زمانی پیام خود را ارسال کنیم که بازخورد بهتری داشته باشیم بستگی به نوع پیامک تبلیغاتی دارد. نوشتن زمان محاوره ای خودمانی تاثیر بیشتری روی مخاطبان دارد بنابراین می توانید برای اثرگذاری بیشتر از این نحوه نگارش در بعضی پیامک های تبلیغاتی خود استفاده کنید.

در مورد سامانه ارسال پیام کوتاه در مطالب قبلی توضیحاتی داده شد و اما ویژگی های اصلی که باعث تمایز سامانه ارسال پیام کوتاه می گردد کدامند؟ از جمله امتیازات اصلی سامانه ارسال پیام کوتاه که سبب می شود افراد تمایل به استفاده از آن را داشته باشند مقدار هزینه و صرفه اقتصادی این روش است، با این روش می توان پیام متنی خود را به تعداد نفرات بسیار زیادی در بازه زمانی بسیار کوتاه ارسال کرد و هزینه بسیار پایینی را بابت این کار داد.
از جمله امکانات دیگر سامانه ارسال پیام کوتاه، ارسال بر اساس گروه بندی مشخص و تنظیم ( براساس سطح دسترسی کاربران ) شده است. اگر شما خواهان ارسال پیام های تبریک و یا مناسبتی و یا ارسال پیام کوتاه تولد در بازه های زمانی مشخص هستید می توانید آن را به شکل از پیش تنظیم شده در این سامانه ایجاد نمائید و جهت افراد مشخص ارسال کنید. می توان به وسیله سامانه ارسال پیام کوتاه دفترچه تلفن تحت وب تنظیم نمود و به این طریق پیام های خود را براساس کانتکت های دفترچه تلفنی اینترنتی پیامک ارسال کرد و می توان یک فایل پشتیبانی اکسل از مخاطبان و پیام ها ایجاد نمود.
از دیگر مزایای سامانه ارسال پیام کوتاه، ارسال پیام ها به شکل منطقه ای و براساس جغرافیای تعریف شده می باشد. همین طور می توان براساس کدپستی و جنسیت و سن مخاطبان نیز پیامک ها را تنظیم و ارسال کرد. از دیگر ویژگی های سامانه ارسال پیام کوتاه، ارسال پیام از از طریق سامانه به ایمیل، وب سایت ها می باشد.


    امکانات سامانه ارسال پیام کوتاه و کسب درآمد


از دیگر امکانات سامانه ارسال پیام کوتاه روشی به نام ارسال پیام کوتاه ارزش افزوده می باشد که به این روش کسر هزینه پیامک از طریق مخاطب صورت می گیرد که می تواند با جذاب نمود پیامک و یا روش های نو و جدید و بحث های آموشی از این طریق درآمد کسب نمود. بازاریابی و پیامک های تبلیغاتی نیز که توسط سامانه ارسال پیام کوتاه صورت می گیرد نیز باعث کسب در آمد خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×