Skip to main content
تعریف سامانه ارسال پیام کوتاه

تعریف سامانه ارسال پیام کوتاه

سامانه ارسال پیام کوتاه یا اس ام اس پنل، نرم افزاری تحت وب می باشد که به شما امکان ارسال و هم چنین دریافت پیامک متعدد و فراوان را می دهد و مدیریت اس ام اس های ارسالی را به وسیله اینترنت برای شما ایجاد می کند. سامانه ارسال پیام کوتاه نیازی به سخت افزار ندارد و شما به راحتی به وسیله نصب نرم افزار بر روی سیستم خود و استفاده از اینترنت با آن کار کنید. شما می توانید با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به امکانات متعددی دست پیدا کنید از جمله آن ها ارسال پیامک انبوه، دسته بندی کردن پیام ها براساس مخاطبان، ارسال اس ام اس براساس کدپستی و یا ارسال بر اساس منطقه و مکان مورد نظر وغیره دسترسی داشته باشید. این شکل از ارسال پیام کوتاه باعث شده که افرادی زیادی تمایل داشته باشند از آن استفاده کنند بسیاری از شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و ادارات از سامانه ارسال پیام کوتاه استفاده می کنند و تقریبا جز ضروری هر یک از این بخش ها شده است. بهره گیری از سامانه ارسال پیام کوتاه سبب شده است که بدون انجام هزینه های زیاد و چاپ و یا تماس های تلفنی بتوانید مخاطب خود را تحت تاثیر قرار داده از اخبار، اطلاعیه و تبلیغات خود افراد زیادی را با خبر سازید.

    تعریف سامانه ارسال پیام کوتاه و تفاوت ان با مودم های جی اس ام

همان طور که در مطالب قبلی بیان شد سامانه ارسال پیام کوتاه نیاز به سخت افزار خاصی ندارد و تحت وب عمل می کند و با نصب یک نرم افزار و با استفاده از اینترنت به شکل یک پنل کاربری امکانات مختلف پیامکی را در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که مودم های جی اس ام دارای سخت افزار بوده و نیاز به یک سیم کارت مجزا دارند. استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه دارای سرعت بیشتری بوده و در بازه زمانی کمتری می توانید به تعداد افراد بیشتری اس ام اس ارسال کنید و قابلیت بسیار بالاتری نسبت به مودم های جی اس ام دارند.

اشتراک گذاری

تبلیغات باید به شکل مستقیم صورت گیرد، در پیامک تبلیغاتی خود هرگز نباید اصل صریح، مستقیم و واضح بودن را فراموش کنید. بیشتر مخاطبان، تبلیغاتی را مورد پذیرش قرار می دهند که دارای متن بدون حاشیه بوده و با بیان واقعیت، تبلیغات روشن و واضحی را به مخاطب القا می کنند. در این حالت مخاطب شما بدون معطلی به پیامک تبلیغاتی شما واکنش نشان می دهد. تبلیغات پیامکی نیز می تواند به شکل عینی و بصری نیز اثر گذاری داشته باشد. پیامک تبلیغاتی می تواند در قالب متن، تصویر را عینیت بخشد و مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال چناچه بخواهید پیامک تبلیغاتی یک آتلیه را داشته باشید و با بیان این پیام که عکس هدیه بر روی شاسی، هدیه عکس های آتلیه ای عروسی شماست. می تواند تصویر ذهنی و بصری از یک عکس هدیه به مشتری بدهد.

[caption id="attachment_533" align="aligncenter" width="600"] بخش های تاثیرگذار بر پیامک  تبلیغاتی بخش های تاثیرگذار بر پیامک تبلیغاتی[/caption]


پیشنهاد پیامک تبلیغاتی شما باید رد نشدنی باشد، مخاطب نمی تواند پیام ها و پیشنهادهای خاص را رد کند سعی کنید در پیامک تبلیغاتی خود کنجکاوی مخاطب را به چالش بکشید. پیشنهادات رد نشدی از جانب شما می تواند به شکل های مختلف عنوان شود به طور مثال در تبلیغ فروشگاهی با عنوان هر پنجاه هزار تومن خرید در عیدانه ما ده هزار تومان هدیه دریافت کنید. با این روش شما دارید هم محدوده زمانی خاصی را به مخاطب القا می کنید و هم با یک پیام و پیشنهادی را به شکل هشدارگونه ارائه داده اید که این روش می تواند باعث علاقه مندی به این پیامک شود و تاثیر بیشتری داشته باشد.


بهره گیری از بخش های تاثیرگذار بر پیامک تبلیغاتی


پیامک تبلیغاتی خود را کوتاه، مختصر و مفید بیان نمائید. در نظر داشته باشید هر پیام تبلیغاتی یک نقطه پایان دارد. بنابراین باید از این فرصت محدود که در اختیار شما داده می شود بیشترین بهره را ببرید باید پیام خود را به درستی به مخاطب القا نمائید تا جای سوالی برای او باقی نماند. در صورتی که تبلیغات شما طولانی است و در یک پیامک تبلیغاتی با تعداد کاراکتر محدود نمی گنجد. می توانید با قرار دادن سایت، ایمیل یا ادرس و یا شماره تماس ارتباط بیشتری را با مخاطب ایجاد کنید و از این فرصت پیش آمده به نحو احسن استفاده نمائید.

پیامک تبلیغاتی می تواند به دلایل مختلف صورت گیرد یک پیامک تبلیغاتی می تواند جهت آشنایی افراد با یک مکان و فروشگاه جدید باشد یک پیامک تبلیغاتی جنبه فروش و یا معرفی یک محصول خاص را دارد. نوع دیگری از پیامک تبلیغاتی برای معرفی یک فرد و جایگاه او در اجتماع است مانند پیامک تبلیغاتی نمایندگان و... است. نوع دیگر پیامک تبلیغاتی جهت آگاهی رساندن در برگزاری یک مجمع و یا یک همایش می باشد. پیامک تبلیغاتی ممکن است جهت آگاهی رساندن در مورد کلاس های آموزشی وغیره می باشد. بنابراین انواع و اقسام مختلفی از پیامک های تبلیغاتی وجود دارد.
بیشترین جنبه پیامک تبلیغاتی، جنبه بازاریابی آن می باشد معرفی نمودن و ایجاد فروش بیشتر محصولات و خدمات و ایجاد درآمد از آن طریق است بنابراین پیامک تبلیغاتی مستقیما بر فروش تاثیر می گذارد. هر چقدر پیام شما دارای جنبه های مفید و اصلی محصول را بهتر معرفی کرده باشد و تاثیر گذاری بیشتری بر مخاطب بگذارد و میل به خرید را بیشتر در مشتری تحریک کند می تواند فروش بیشتر و بازخوردی بهتری از این نوع بازاریابی داشته باشد.


    فنون ارسال انواع پیامک تبلیغاتی


از جمله فن اصلی در نگارش پیامک تبلیغاتی ایجاد ذهنیت خوب و روشن در مورد محصول و یا خدماتی است که قصد ارائه آن را دارید. جذابیت و ایجاد تنوع در ارسال پیامک تبلیغاتی می تواند تاثیر بیشتری بر مشتری داشته باشد تکراری شدن و ارسال یک پیام تبلیغاتی به مدت زیاد زننده است و افراد بدون بازکردن و نگاه کردن به آن، پیام را حذف می کنند بنابراین ایجاد تنوع یکی از الزامات اجرایی کردن یک بازاریابی موفق به وسیله ارسال پیامک تبلیغاتی موفق می باشد. زمان بندی ارسال پیام تبلیغاتی نیز بسیار مهم است این که در چه بازه زمانی پیام خود را ارسال کنیم که بازخورد بهتری داشته باشیم بستگی به نوع پیامک تبلیغاتی دارد. نوشتن زمان محاوره ای خودمانی تاثیر بیشتری روی مخاطبان دارد بنابراین می توانید برای اثرگذاری بیشتر از این نحوه نگارش در بعضی پیامک های تبلیغاتی خود استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×