Skip to main content
پیامک تبلیغاتی موفق است یا پیام ایمیلی

پیامک تبلیغاتی موفق است یا پیام ایمیلی ؟

در مطالب قبلی در مورد پیامک تبلیغاتی و استفاده از طریق پنل اس ام اس و مقدار اثر گذاری آن بحث شد اما آیا این روش واقعا راه موفقی برای تبلیغات گسترده است یا خیر؟ طی تحقیقات صورت گرفته افراد به دلیل مشغله کاری و ذهنی تمایل به خواندن متن های کوتاه و سریع دارند و خواندن چند جمله برای جذب شدن آن ها کافی است. در صورتی که استفاده از متن های طولانی و بلند به شکل پوستر و یا تبلیغات های اینترنتی و ایمیلی موفق نبوده است و همین طور از جمله مشکلات این گونه از تبلیغات دسترسی مخاطب است که امکان دسترسی برای همه وجود نخواهد شد.

با همه گیر شدن و در دسترس بودن خطوط موبایل و آنتن دهی آن به طور گسترده در همه فضاها دیگر نگرانی بابت ارسال پیامک تبلیغاتی وجود ندارد و اطمینان از این که پیامک تبلیغاتی به دست مخاطب خواهید رسید وجود دارد ولی برای تبلیغات اینترنتی باید فرد این دسترسی را برای خود ایجاد کند زیرا هنوز استفاده از اینترنت همه گیر نشده و زمان زیادی جهت استفاده به شکل عمومی آن طی خواهد شد تا به شکل فراگیر درآید. مشکل دیگر این که همه افراد و مخاطبان شما دارای ایمیل نیستند بنابراین شاید بخش اعظمی از مخاطبان و مصرف کنندگان محصول و خدمات خود را با این روش تبلیغاتی از دست بدهید و یا نتوانید به خوبی تحت تاثیر قرار دهید و یا این که امکان وجود دارد پیام تبلیغاتی شما به اسپم ایمیل رفته و فرد هرگز آن را بازدید نکند.

پیامک تبلیغاتی و استفاده عام
همان طور که گفته شد امروزه موبایل و خطوط آنتن دهی آن بسیار موفق تر عمل کرده و تلفن همراه به شکل عام تری در دسترس افراد است. نفرات زیاد و یا شاید بتوان گفت همه مخاطبان شما دارای یک خط موبایل جهت دسترسی هستند در صورتی که اینترنت هنوز به طور کامل در دسترس همه نیست، بنابراین استفاده از پیامک تبلیغاتی و بازاریابی به این روش موفق تر از روش های ایمیلی می باشد.

اشتراک گذاری

یکی از بحث مهم فروش، جلب نظر مشتری است و در این راه باید یک بازاریابی موثر جهت بدست آوردن و هم چنین اطمینان در خرید ایجاد کرد. جهت ایجاد افکار مثبت و منطقی در مورد خرید می توان به وسیله پیامک تبلیغاتی برای به دست آوردن این منظور تلاش نمود. پیشنهاد شما باید برای مشتری جذاب و ارزشمند جلوه نماید تا تمایل خرید را در او جلب نمائید. یکی از بخش های مهم برای جلب نظر مشتریان و استفاده از مزایای فروشگاه بهره گیری از پیامک تبلیغاتی و بازاریابی پیامکی است این که مشتریان شما تمایل خود را برای دریافت پیامک تبلیغاتی شما نشان دهند، اما روش کسب این علامت مثبت از طرف مشتری چیست؟


قبول پیشنهاد پیامک تبلیغاتی و ایجاد یک دایرکتوری از مشتریان
پیشنهاد پیامکی شما باید آنقدر از نظر مشتری جذاب و با ارزش جلوه نماید تا او بخواهد که اشتراک جهت دریافت پیامک تبلیغاتی محصولات و خدمات شما را بپذیرد. شما باید برای او مشخص نمائید بازاریابی پیامکی شما دارای چه امکاناتی برای اوست با این کار چه مزایایی را به دست خواهد آورد. باید به مشتری تفهیم شود که پیامک تبلیغاتی شما چه سودی برای آن ها خواهد داشت. برای ترغیب مشتریان و مخاطبان خود برای قبول اشتراک راه های مختلفی وجود دارد یکی از نمونه های آن استفاده از کلمه کلیدی است که مقالات بعدی در مورد آن به بحث خواهیم پرداخت.
یکی از مزایای این روش بازاریابی و جذب اشتراک برگشت سرمایه در طولانی مدت می باشد زیرا بعد از مدتی شما دارای یک دایرکتوری ازشماره مشترکانی خواهید بود که بیشتر آن ها با میل و علاقه مندی پیامک های شما را دریافت می کنند قطعا با رغبت بیشتری به مطالعه تمام پیامک های دریافتی از شما روی می آورند. به این طریق شما برای کسی ایجاد مزاحمت پیامکی نداشته اید. فشار و تحمیلی از طریق ارسال پیامک تبلیغاتی شما به مشتری وارد نیست و هم چنین اعتماد مشتریان به شما بیشتر جلب می گردد.

در مطالب قبلی در مورد پیامک تبلیغاتی و استفاده از طریق پنل اس ام اس و مقدار اثر گذاری آن بحث شد اما آیا این روش واقعا راه موفقی برای تبلیغات گسترده است یا خیر؟ طی تحقیقات صورت گرفته افراد به دلیل مشغله کاری و ذهنی تمایل به خواندن متن های کوتاه و سریع دارند و خواندن چند جمله برای جذب شدن آن ها کافی […]

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×