Skip to main content
پنل ارسال پیامک تبلیغاتی جهت بازار هدف

پنل ارسال پیامک تبلیغاتی جهت بازار هدف

بهترین نوع تبلیغات و بازاریابی بخشی است که بازار هدف را نشانه گرفته باشد. تبلیغات بدون هدف گذاری باعث هدر رفت سرمایه بدون اثرگذاری خواهد شد و نتیجه ای بالعکس از آن چیزی را که ما انتظار داشتیم در برخواهد داشت. این قانون در مورد پیامک تبلیغاتی نیز صدق می کند. ممکن است شما هم از جمله افرادی باشید که در ارسال پیامک خود بدون هدف و به شکل رندوم به شماره های مختلفی پیام ارسال کنید این کار باعث می شود بسیاری از دریافت کننده های شما جز بازار هدف نباشند بنابراین شما میزان زیادی از بودجه تبلیغاتی خود را از دست داده اید بدون این که نتیجه مثبتی دریافت کنید. پیامک تبلیغاتی شما می تواند هدفمند باشد در صورتی که شما توانسته باشید بازار هدف و دایره ای از مشتریان را برای خود برپا کنید و تنها پیامک تبلیغاتی خود را صرف این قشر نمائید. با این روش شما توانسته اید فعالیت تبلیغاتی خود را بهینه نمائید.

    ویژگی های یک پنل ارسال پیامک تبلیغاتی جهت بازار هدف

در یک پنل باید بخش هدف گذاری و ایجاد کانتکت های مشخص جز ویژگی های اصلی پنل اس ام اس جهت ارسال پیامک تبلیغاتی باشد. باید برنامه نویسی این برنامه به شکلی باشد که امکانات کاملی را در اختیار شما قراردهد و به شکل سیستم باز باشد( ایجاد بخش های جدید و آپدیت کردن آن وجود داشته باشد). از جمله ویژگی های یک ارسال هدفمند پیامک تبلیغاتی باید این امکانات را شامل شود : از جمله بتوان پیامک تبلیغاتی خود را به یک محدوده جغرافیایی خاص ارسال کرد. باید بتوان پیامک خود را به یک استان، بخش و یا شهرستان خاص ارسال نمود. دارای توانایی ارسال پیامک به یک قشر خاص از جامعه مانند وکلا، پزشکان، بازنشستگان و … را شامل شود. امکان ارسال به شکل تفکیک جنسیتی صرفا ارسال به آقایان و یا خانم ها صورت گیرد. توان ارسال به یک رده سنی خاص و یا کدپستی خاص صورت گیرد که تمام این موارد جز بخش هایی است که باعث تمایز پنل های اس ام اس ویژه می شود.

اشتراک گذاری

بازاریابی پیامکی و استفاده از پیامک تبلیغاتی تنها به ارسال یک اس ام اس منتهی نمی شود. جهت ارسال پیامک تبلیغاتی اولین نیاز داشتن، یک شماره مخصوص به خود و یک سامانه و پنل ارسال پیام کوتاه می باشد به طوری که مشتریان شما را با آن شماره بشناسند و اطمینان آن ها به سمت شما جلب شود. هدف شما از ارسال پیامک تبلیغاتی چیست؟ از جمله هدف گذاری مشخصی را جهت ارسال پیامک تبلیغاتی باید مد نظر داشت. جهت افزایش میزان فروش کلی و یا فروش یک یا چند محصول پیامک تبلیغاتی را ارسال کرده اید؟ جهت بازدید مشتریان پیامک تبلیغاتی را ارسال خواهید کرد؟ برای حضور پیدا کردن افراد در رویداد هایی که مد نظر است به ارسال پیامک تبلیغاتی می پردازید؟ این هدف گذاری باید از قبل تعیین شده باشد و تدراک قبلی آن سنجیده و ترتیب داده شده باشد.


    هدفگذاری و تدارک برنامه در پیامک تبلیغاتی و بازاریابی مناسب


برای بازاریابی به وسیله پیامک نیازمند هدف بندی و تدارکات برنامه می باشیم بنابراین باید قبل از اجرا برنامه بازاریابی خود را مشخص نمائیم. به چه منظوری قصد ارسال پیامک را خواهیم داشت آیا می خواهیم به وسیله پیامک تبلیغاتی جهت معرفی یک محصول آن را ارائه دهیم و یا قصد داریم فروشگاه و محصولات متنوع آن را معرفی کنیم. بنابریان با توجه به هدف نوع نگارش متن پیامک تبلیغاتی نیز تغییر خواهد کرد. چناچه شما قصد فروش یک محصول را داشته باشید باید نوع نگارش متن پیامک را به سمت محصول ترغیب کنیم. ملحق کردن افراد بیشتر باعث خواهد شد که شما دارای مشتریان بیشتری باشید به طور مثال می توانید در پیام خود این طور عنوان کنید” با ملحق شدن و خرید از این محصول شما دارای امتیاز و یا تخفیف چند درصد خواهید شد” این عمل باعث ترغیب افراد بیشتری می گردد و با این روش توانسته اید نفرات زیادی را با پیامک تبلیغاتی خود جذب نمائید.
در مطالب بعدی در مورد زمان ارسال پیامک تبلیغاتی و تاثیر آن بر کسب و کار بحث خواهیم کرد.

با توجه به بحث های متنوع کسب درآمد و فروش بیشتر و همچنین رقابتی شدن محصولات، روش های مختلفی جهت بازاریابی و فروش محصولات امروزه ایجاد شده است که باعث تلقین یا ایجاد حس خرید در مخاطب می گردد، به نوعی که مخاطب را به شکل سحرانگیزی تحت تاثیر قرار داده و سبب روی آوردن و خرید از سمت او حتی در صورت عدم نیاز می گردد زیرا در صورت خرید نکردن یک نوع حس گناه به دلیل از دست دادن موقعیت خوب خرید کردن با توجه به تخفیف و یا قیمت گذاری ویا ویژگی های خاص آن محصول می گردد و یا یک خلا در نداشتن آن وسیله در او ایجاد می شود که تمام این حس را شما با اطلاع رسانی در پیامک تبلیغاتی خود در او ایجاد نموده اید. یکی از روش های مهم بازاریابی استفاده از پیامک تبلیغاتی می باشد. اما چگونه روش پیامک تبلیغاتی می تواند به کمک فروش بیاید؟


    پیامک تبلیغاتی و روش های فروش


پیامک تبلیغاتی جهت فروش باید به نحوی تدوین شود که باعث حس خرید در مشتری گردد حس و القای خرید یکی از ترفند مهم در این روش است. این که مخاطب نتوانسته است خرید داشته باشد حس یک کمبود در او ایجاد شود. پیامک تبلیغاتی شما باید به نحوی تنظیم شود که حس کنجکاوی را در مشتری ایجاد کند و جنبه تبلیغاتی بودن آن در برنامه ها و پیام های ارسالی حس نشود. روانشناسی فروش بخش اصلی در قسمت نگارش و تدوین پیامک تبلیغاتی است و نحوه نیازمند کردن مشتری به خرید حتی زمانی که مخاطب شما نیازی به وسیله و محصول مورد نظر ندارد ولی به دلیل این که محصول شما می تواند نیاز او را در آینده رفع کند، یکی از توانایی خوب شما در فروش محسوب شود که می توانید این روش را در متن پیامک تبلیغاتی خود در مشتری القا کنید. تغییر کلمات در متن پیامک تبلیغاتی مکرر می تواند سوددهی را دو برابر نماید. ابزارهای روانشناسی یکی از بخش های محرک یک فروشنده یا واسطه برای فروش است.
ایجاد حس اطمینان، این که برای مشتری حس اطمینان از خرید ایجاد کنید مثلا با گفتن این پیام که اگر از خرید راضی نبودید می توانید تا 72ساعت محصول را پس دهید. این نحوه گفتار و سیاست فروش در متن های پیامک تبلیغاتی حس اطمینان از کیفیت و مرغوبیت محصول برای مشتری شما ایجاد کند و باعث جلب خرید از سمت او می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×