Skip to main content
سامانه ارسال پیام کوتاه

سامانه ارسال پیام کوتاه

اس ام اس، کوتاه شده عبارت سرویس پیام کوتاه می باشد به عبارت دیگر، اس ام اس روشی جهت ارتباط است، که به وسیله تلفن همراه از یک کامپیوتر و یا به شکل دستی توسط سامانه ارسال پیام کوتاه به تلفن های همراه ارسال می شود. علت نام گذاری پیام کوتاه به دلیل کاراکتر کوتاه آن می باشد که دارای 160حرف که شامل حروف، اعداد و نشانه هایی در الفبای لاتین می باشد. موبایل شما به شکل مداوم حتی زمانی که در حال مکالمه تلفنی نیستید درحال دریافت و ارسال اطلاعات می باشد. سامانه ارسال پیام کوتاه اجازه ارسال انبوه اس ام اس را از طریق کامپیوتر برای شما بوجود می آورد. طبق آمار گرفته شده مقدار میانگین حدود نوزده هزار و سیصد پیام کوتاه در هر ثانیه ارسال می شود که نشان دهنده مقدار بالای سود آوری از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه می باشد.

    سامانه ارسال پیام کوتاه و خدمات متنی

سامانه ارسال پیام کوتاه یکی از بخش های خدمات پیام متنی می باشد که از طریق تلفن، وب سایت و پنل های ارتباطی تلفن انجام می شود. سامانه ارسال پیام کوتاه با بهره گیری از سامانه های ارتباطی دارای استاندارد مشخص، این امکان را به شما می دهند نحوه ارتباط خود را به شکل یک پیام متنی کوتاه (پیامک) به تعداد نفرات زیادی ارسال کنید که این روش انتقال پیام بر اساس نوع و نحوه ارسال و هم چنین چگونگی ارسال و بازه زمانی مورد نظر صورت می گیرد. همان طور که گفته شد سامانه های ارسال پیام کوتاه به شکل محدود و براساس محدوده کاراکترتعریف شده پیام کوتاه، اس ا م اس ارسال می کنند و نگارش پیام های بلند باعث می گردد جهت ارسال به شکل بهینه تنظیم شده و در چندین پیام دست مخاطب برسد که البته از جمله بحث های نگارشی جهت اثر گذاری بیشتر اس ام اس، کم بود ن کاراکتر های پیام می باشد که با ارسال سریع تر و تاثیر بیشتر از جانب مخاطب صورت می گیرد.

اشتراک گذاری

سامانه ارسال پیام کوتاه تنها جنبه اطلاع رسانی و آگاهی رساندن ندارد بلکه به شیوه مناسب می توان از آن جهت بازاریابی استفاده کرد. شما با تهیه یک سامانه ارسال پیام کوتاه می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بازاریابی مفیدی برای محصولات خود داشته باشید. زمانی که شما تبلیغ مورد نظر آماده کردید زمان و تکرار آن را سنجیدید حالا نوبت استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه است تا پیام های تبلیغاتی خود را به شکل زمان بندی شده و تایید شده ارسال کنید. شما در آخر هر پیام می توانید عبارت این پیام را به دوستان خود ارسال کنید را قرار دهید با این روش می توانید پیامک تبلیغاتی و بازاریابی زنجیره واری را با ارسال یک پیام به افراد مورد نظر داشته باشید. ارسال این شکل پیام باعث اهمیت پیدا کردن آن می شود به طوری که حتی از پیام ارسالی شما بیشتر تاثیر گذار خواهد بود.


    موارد تاثیر گذار سامانه ارسال پیام کوتاه و اجرای بازاریابی


از جمله ارکان اصلی و تاثیرگذار در بازاریابی پیامکی استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به شکل شماره مشخص و ثابت می باشد. ایجاد اطمینان در مخاطبان اولین رکن در بازاریابی به این روش است. استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به شکل خصوصی و شماره مشخص سبب می گردد مخاطبان شما را به وسیله این شماره شناسایی کنند و زودتر به آن عکس العمل نشان دهند. بازاریابی پیامکی ای می تواند موفقیت آمیز باشد که هدف دار و مشخص باشد مقدار تکرار، زمان بندی، نوع نگارش متن پیام باید قبل از ارسال پیامک از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه برنامه ریزی شده و مشخص باشد. دسته بندی کردن مخاطبان و مشتریان جهت نوع مصرف و برای ارسال پیام کوتاه می تواند بسیار مفید واقع شود زیرا هم از نظر هزینه کمتری را در قبال ارسال پیام کوتاه متقبل خواهید شد و هم بازارهدف خود شناسایی شده عمل کرده و نتیجه بهتری خواهید گرفت.

پنل اس ام اس دیگر یکی از لوازم ضروری برای افرادی است که دارای مخاطبان و مشتریان زیادی می باشند و لزوم استفاده از پنل اس ام اس در مطالب قبلی عنوان شد. اما ارسال اس ام اس از یک پنل اس ام اس چگونه است ارسال پیامک از طریق اینترنت صورت می گیرد و به تلفن همراه عده زیادی از مردم با استفاده از یک کلیک انجام می شود.


    پنل اس ام اس و ارسال پیامک انبوه مرغوب و با کیفیت


ارسال پیامک انبوه را می توان به روش های گوناگونی بنا بر نوع سازمان و مرکز ارسال کننده برای اهداف خاص انجام داد. برخی مراکز ارسال پیامک انبوه و استفاده از پنل اس ام اس را جهت هدف بازاریابی و تبلیغاتی، یا قصد هشدار و یا بحث اطلاع رسانی می باشد. هزینه و هم چنین کیفیت نوع خدمات ارسال پیامک انبوه با هم متفاوت است. کیفیت خدمات از آن قسمت می تواند برای شما آشکار گردد که پیامک انبوه شما به دست بسیاری از مخاطبان نرسیده و دریافت کننده اعلام نارضایتی از نوع اطلاع رسانی شما داشته اند بنابراین از نظر کیفیت و خدمات ارائه دهنده پنل اس ام اس و ارسال پیامک انبوه باید از قبل اطلاع داشته باشید. مراکز یا سازمان هایی که باید کیفیت خیلی خوبی برای ارسال پیامک داشته باشند و مخاطبان را با هشدار سریع و یا اطلاع رسانی به موقع آماده سازی کنند باید سعی در استفاده از پنل های اس ام اس مرغوب نمایند. مثلا مدرسه یا دانشگاهی را در نظر بگیرید که قصد تغییر برنامه زمانی کلاس ها را به دانش آموزان و یا دانشجویان خود را دارد با استفاده از یک پنل اس ام اس مرغوب است که این اطمینان برای مخاطب و همچنین خود مرکز ایجاد می گردد که تمام پیام های آن ها به دست مخاطبین رسیده و اطلاع رسانی درستی انجام شده است وگرنه با انجام یک اطلاع رسانی ناقص عملا کارایی پنل اس ام اس شما زیر سوال می رود و نحوه اگاهی و اطلاع رسانی خود را باید تغییر داده و به شکل تماس تلفنی به افراد زیادی جایگزین کنید که در بعضی مواقع عملا ممکن نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

  • آغاز ارسال پیامک تبلیغاتی و میزان اثرگذاریآغاز ارسال پیامک تبلیغاتی و میزان اثرگذاری جهت ارسال پیامک تبلیغاتی نمی توان نقطه ابتدا و انتها مشخص کرد و زمان مشخصی را برای بازاریابی و ارسال پیامک تبلیغاتی قرار داد هر زمان و هر روزی که شما آغازگر ارسال […]
  • ایجاد تکاپو جهت خرید به وسیله پیامک تبلیغاتیایجاد تکاپو جهت خرید به وسیله پیامک تبلیغاتی با توجه به بحث های متنوع کسب درآمد و فروش بیشتر و همچنین رقابتی شدن محصولات، روش های مختلفی جهت بازاریابی و فروش محصولات امروزه ایجاد شده است که باعث تلقین یا […]
  • سامانه ارسال پیامک انبوهسامانه ارسال پیامک انبوه سامانه ارسال پیامک انبوه ( ارسال پیام کوتاه در سطح گسترده ) به معنی ارسال تعداد زیادی SMS به مخاطبان که با اهداف متنوعی از قبیل بازاریابی، تبلیغ، سرگرمی، معرفی، […]
  • پیامک تبلیغاتی و مقدار اثر گذاری در کسب و کارپیامک تبلیغاتی و مقدار اثر گذاری در کسب و کار کسب و کار و راز ماندگاری آن ایجاد تبلیغات موثر است ولی آیا باید قبل از ایجاد کسب و کار ابتدا تبلیغات کنیم؟ بسیاری از افراد در زمان شروع کسب و کار جدید و ایده های […]
اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×