Skip to main content
انواع پیامک تبلیغاتی

انواع پیامک تبلیغاتی

پیامک تبلیغاتی می تواند به دلایل مختلف صورت گیرد یک پیامک تبلیغاتی می تواند جهت آشنایی افراد با یک مکان و فروشگاه جدید باشد یک پیامک تبلیغاتی جنبه فروش و یا معرفی یک محصول خاص را دارد. نوع دیگری از پیامک تبلیغاتی برای معرفی یک فرد و جایگاه او در اجتماع است مانند پیامک تبلیغاتی نمایندگان و… است. نوع دیگر پیامک تبلیغاتی جهت آگاهی رساندن در برگزاری یک مجمع و یا یک همایش می باشد. پیامک تبلیغاتی ممکن است جهت آگاهی رساندن در مورد کلاس های آموزشی وغیره می باشد. بنابراین انواع و اقسام مختلفی از پیامک های تبلیغاتی وجود دارد.
بیشترین جنبه پیامک تبلیغاتی، جنبه بازاریابی آن می باشد معرفی نمودن و ایجاد فروش بیشتر محصولات و خدمات و ایجاد درآمد از آن طریق است بنابراین پیامک تبلیغاتی مستقیما بر فروش تاثیر می گذارد. هر چقدر پیام شما دارای جنبه های مفید و اصلی محصول را بهتر معرفی کرده باشد و تاثیر گذاری بیشتری بر مخاطب بگذارد و میل به خرید را بیشتر در مشتری تحریک کند می تواند فروش بیشتر و بازخوردی بهتری از این نوع بازاریابی داشته باشد.

    فنون ارسال انواع پیامک تبلیغاتی

از جمله فن اصلی در نگارش پیامک تبلیغاتی ایجاد ذهنیت خوب و روشن در مورد محصول و یا خدماتی است که قصد ارائه آن را دارید. جذابیت و ایجاد تنوع در ارسال پیامک تبلیغاتی می تواند تاثیر بیشتری بر مشتری داشته باشد تکراری شدن و ارسال یک پیام تبلیغاتی به مدت زیاد زننده است و افراد بدون بازکردن و نگاه کردن به آن، پیام را حذف می کنند بنابراین ایجاد تنوع یکی از الزامات اجرایی کردن یک بازاریابی موفق به وسیله ارسال پیامک تبلیغاتی موفق می باشد. زمان بندی ارسال پیام تبلیغاتی نیز بسیار مهم است این که در چه بازه زمانی پیام خود را ارسال کنیم که بازخورد بهتری داشته باشیم بستگی به نوع پیامک تبلیغاتی دارد. نوشتن زمان محاوره ای خودمانی تاثیر بیشتری روی مخاطبان دارد بنابراین می توانید برای اثرگذاری بیشتر از این نحوه نگارش در بعضی پیامک های تبلیغاتی خود استفاده کنید.

اشتراک گذاری

سامانه ارسال پیام کوتاه یا اس ام اس پنل، نرم افزاری تحت وب می باشد که به شما امکان ارسال و هم چنین دریافت پیامک متعدد و فراوان را می دهد و مدیریت اس ام اس های ارسالی را به وسیله اینترنت برای شما ایجاد می کند. سامانه ارسال پیام کوتاه نیازی به سخت افزار ندارد و شما به راحتی به وسیله نصب نرم افزار بر روی سیستم خود و استفاده از اینترنت با آن کار کنید. شما می توانید با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به امکانات متعددی دست پیدا کنید از جمله آن ها ارسال پیامک انبوه، دسته بندی کردن پیام ها براساس مخاطبان، ارسال اس ام اس براساس کدپستی و یا ارسال بر اساس منطقه و مکان مورد نظر وغیره دسترسی داشته باشید. این شکل از ارسال پیام کوتاه باعث شده که افرادی زیادی تمایل داشته باشند از آن استفاده کنند بسیاری از شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و ادارات از سامانه ارسال پیام کوتاه استفاده می کنند و تقریبا جز ضروری هر یک از این بخش ها شده است. بهره گیری از سامانه ارسال پیام کوتاه سبب شده است که بدون انجام هزینه های زیاد و چاپ و یا تماس های تلفنی بتوانید مخاطب خود را تحت تاثیر قرار داده از اخبار، اطلاعیه و تبلیغات خود افراد زیادی را با خبر سازید.


    تعریف سامانه ارسال پیام کوتاه و تفاوت ان با مودم های جی اس ام


همان طور که در مطالب قبلی بیان شد سامانه ارسال پیام کوتاه نیاز به سخت افزار خاصی ندارد و تحت وب عمل می کند و با نصب یک نرم افزار و با استفاده از اینترنت به شکل یک پنل کاربری امکانات مختلف پیامکی را در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که مودم های جی اس ام دارای سخت افزار بوده و نیاز به یک سیم کارت مجزا دارند. استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه دارای سرعت بیشتری بوده و در بازه زمانی کمتری می توانید به تعداد افراد بیشتری اس ام اس ارسال کنید و قابلیت بسیار بالاتری نسبت به مودم های جی اس ام دارند.

ابتدا باید تعریف درستی از تبلیغ داشته باشیم. تبلیغ در واقع تلاشی است برای برقراری یک ارتباط موثر جهت تغییر و یا اثبات نگرش افراد بر روی آن ها که بیانگر تغییر رفتار افراد می باشد. از جمله کاربرد تبلیغات می تواند به بخش اطلاع دهندگی بازرگانی باشد که به مشتریان موجود و یا بالقوه خود اطلاع رسانی می کند. یک تبلیغ اطلاعاتی را در مورد شرکت، ویژگی ها محصولات، کالاهاو شعباتی که کالا را توزیع می کنند و ... فراهم می آورد. تبلیغات بخش اصلی و اجتناب ناپذیر جهت خریداران و فروشندگان می باشد. در عصر حاضر با انفجار تولید کلا و تولیدکنندگان متعدد روبرو هستیم بدون تردید فروشندگان کالا نمی توانند به این امید که کالای آن ها در زمان مشخصی فروش خواهد رفت تولید کننده باشند و نیاز به تبلیغ گسترده دارند. به گفته و تعریف انجمن بازاریابان آمریکا، تبلیغات به عنوان ارائه معرفی غیر شخصی و ترویج نمودن و استفاده از کالاها، خدمات و ایده ها در مقابل پرداخت پول به یک فرد و یا موسسه تبلیغاتی می باشد. ارائه غیر شخصی پیام، در این حالت هیچ ارتباط رودر رودیی با مشتری ایجاد نمی شود و بلکه با ارائه محصولات و هم چنین ترویج ایده ها کامل کننده فروش فردی می شوند.


    تدوین کلید موفقیت پیامک تبلیغاتی


از جمله هدف های اولیه و رسالت یک پیامک تبلیغاتی می توان به سه بخش عمده اطلاع دهندگی، متقاعد کنندگی و یادآوری اشاره کرد. هدف بخش اطلاع دهندگی پیامک تبلیغاتی می توان به آگاه کردن بازار از کالای جدید به مشتریان، پیشنهاد استفاده های جدید یک محصول، مطلع کردن بازار از تغییرات قیمتی، شرح دادن عملکرد کالا و محصولات، توصیف نمودن خدمات، تصحیح نمودن برداشت های غلط، ایجاد اطمینان به مصرف کننده در مورد کالاها و کاهش نگرانی مصرف کننده، ایجاد تصویر ذهنی در مصرف کننده. هدف متقاعد کردن مصرف کنندگان به وسیله پیامک تبلیغاتی به این روش می باشد که ترغیب و ایجاد علاقه مندی برای خرید از برند خودتان، تغییر نگرش مصرف کنندگان نسبت به ویژگی های کالای مورد نظر، متقاعد کردن مشتری به خرید وغیره. هدف بخش یادآوری پیامک تبلیغاتی می توان به یادآوری حس نیاز مشتری به کالا در آینده نزدیک، یادآوری مکان خرید محصول به مصرف کننده، یادآوری و حضور پیداکردن در ذهن مشتری و هم چنین ایجاد حفظ آگاهی دادن بیشتر مشتری نسبت به کالا.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

  • سه بخش اصلی در متن پیامک تبلیغاتیسه بخش اصلی در متن پیامک تبلیغاتی کلمات ابتدایی پیامک تبلیغاتی : این قسمت اصلی ترین بخش و می توان گفت تاثیرگذارترین بخش برای خواندن بقیه متن است طبق تحقیقات کاربران موبایلی در آغاز چند کلمه ابتدایی […]
  • سامانه ارسال پیامک انبوهسامانه ارسال پیامک انبوه سامانه ارسال پیامک انبوه ( ارسال پیام کوتاه در سطح گسترده ) به معنی ارسال تعداد زیادی SMS به مخاطبان که با اهداف متنوعی از قبیل بازاریابی، تبلیغ، سرگرمی، معرفی، […]
  • ارسال اس ام اسارسال اس ام اس ارسال اس ام اس یا (SMS)(Short Message Service) یک سرویس ارسال پیام کوتاه می باشد که جزء خدمات تلفن همراه و وب، بعنوان یک سیستم ارتباطی بوده که بطور گسترده و قابل […]
  • اطلاع رسانی به وسیله سامانه ارسال پیام کوتاهاطلاع رسانی به وسیله سامانه ارسال پیام کوتاه ارسال پیامک یکی از موثرترین روش های ارسال مفهوم و منظور به مخاطب می باشد و اثرگذاری بالایی بر مخاطب دارد و از جنبه های مالی بسیار با صرفه تر از تماس های تلفنی است […]
اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×