Skip to main content
اطلاع رسانی به وسیله سامانه ارسال پیام کوتاه

اطلاع رسانی به وسیله سامانه ارسال پیام کوتاه

ارسال پیامک یکی از موثرترین روش های ارسال مفهوم و منظور به مخاطب می باشد و اثرگذاری بالایی بر مخاطب دارد و از جنبه های مالی بسیار با صرفه تر از تماس های تلفنی است این روش باعث می گردد فرد در هر زمانی که می خواهد صحبت و پیغام خود را به مخاطب برساند و مقدار هزینه ای که برای یک پیامک یا همان اس ام اس ارسال می شود بسیار پایین تر شده و از نظر مقدار هزینه ای پایین تر تمایل افراد به برقراری ارتباط با پیامک بیشتر شده است.

    اقتصادی ترین نوع اطلاع رسانی به وسیله سامانه ارسال پیام کوتاه

سامانه ارسال پیام کوتاه یکی از جنبه های موثر برای ارسال پیام به افراد زیادی است که این امکان در گوشی های معمولی وخطوط تلفن موبایلی جهت ارسال به افراد زیادی هم زمان امکان پذیر نیست، در دسترس شما قرار می دهد. به این قضیه فکر کنید شما قصد آگاهی و رساندن پیغامی به افرادی در حدود 100نفر داشتید و دسترسی به پیامک برای شما مقدور نبود برای تماس به همه این افراد باید بازه زمانی خیلی زیاد را صرف می کردید و هزینه ای که برای گفتگو باید قرار می دادید بسیار بالا و سرسام آور بود و البته در دسترس بود و نبودن همه این افراد و قادر به صحبت کردن نیز باید در نظر گرفت که آیا توان صحبت کردن در زمانی که شما می خواهید ارتباط برقرار کنید بودند یا نه. ولی هم این مشکلات با یک پیامک حل شده و در دسترس بودن و اتلاف زمانی و از همه مهم تر مقدار هزینه ای که باید صرف این کار میشد با یک پیامک حل می شود، سامانه ارسال پیام کوتاه روشی مناسب برای این کار است. با در دسترس داشتن یک سامانه ارسال پیام کوتاه می توانید در مقدار هزینه های ارسال پیامک خود که از جنبه های مختلف مانند پیام تبریک ، تسلیت گروهی، پیام های تبلیغاتی، پیام های اطلاع رسانی و… باید از جانب شما ارسال شود کاهش داشته باشید. بنابراین اقتصادی ترین نوع روش اطلاع رسانی و در دسترس داشتن افراد استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه می باشد.

 

اشتراک گذاری

سامانه ارسال پیام کوتاه دارای امکانات زیادی است که که در مطالب قبلی به آن ها اشاره شد از جمله مزایای سامانه ارسال پیام کوتاه جنبه تبلیغاتی جهت محصولات و خدمات ارائه شده توسط صاحبان کسب و کار است. یکی از مزایای سامانه ارسال پیام کوتاه سنجش مقدار تاثیر پیامک تبلیغاتی و یا ارزیابی محصول توسط مخاطب و مشتریان است. شما به عنوان یک فروشنده محصول یا ارائه دهنده خدمات با یک پرسش از مقدار مرغوبیت و محبوبیت کالای خود به تمام مشتریان خود می توانید آماری را کسب کنید و بر فروش بیشتر و ارائه آن درآینده دوباره اقدام کرده یا محصول مورد نظر را از کنار بگذارید و به دنبال ارائه اجناس جدید باشید بنابراین سامانه ارسال پیام کوتاه می تواند به راحتی جنبه آماری و تحقیقاتی نیز برای شما پیدا کند و با تاثیری که از مخاطب می گیرید کیفیت و نوع فروش خود را تغییر دهید.


    پیشرفت مقدار ارزش تبلیغات با سامانه ارسال پیام کوتاه


ارسال پیام تبلیغاتی جهت فروش از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه ثابت و مشخص فروشگاه شما باعث می گردد که توجه مخاطب و مصرف کننده خود را به سمت فروشگاه و مرکز شما جلب کند و با ورود مشتری به داخل مغازه و فروشگاه شما امکان خرید محصولات دیگر نیز برای او فراهم می گردد در این حالت سبد خرید مشتری گسترده تر شده و بیشتر از زمان آنلاین بودن از شما خرید می کند. بنابراین جذابیت یک تبلیغ باعث خرید محصولات مختلف و جانبی دیگری از سوی مصرف کننده می شود که این عمل می تواند باعث رونق کسب و کار شما گردد. از جنبه دیگر پیام کوتاه از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه دسترسی افراد زیاد به فروشگاه و مرکز خرید شماست امکان این وجود دارد مصرف کننده شما در شهر دیگری قرار داشته باشد که دسترسی به فروشگاه شما برای او امکان پذیر نباشد ولی با پیام شما اعلام نیاز کند و بتواند محصول شما را به شکل تلفنی و یا پیامکی خرید نماید بنابراین بازه گستره خرید از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه نیز جنبه دیگر این سامانه است.

امروزه تبلیغات از طریق تلفن همراه یا همان پیامک تبلیغاتی، به دلیل ضریب نفوذ بالا در میان مردم، به عنوان یک رسانه پرطرفدار در عرصه تبلیغات معرفی شده است. به شکلی که در بین تبلیغات های دیگر مانند بنر و بروشور، پیام های تبلیغاتی تلویزیونی، پوستر وغیره، پیامک تبلیغاتی بیشترین تاثیرگذاری را به دلیل همه گیر بودن دارد. طبق تحقیقات در سال 1390، ضریب نفوذ پیامک تبلیغاتی در کشور با وجود 52 میلیون خط اعتباری و دائمی موبایل حدود 73% گزارش شده است. طی هشت ماه اول سال 1390مقدار 7میلیارد پیامک توسط این مقدار خط مبادله شده است و آمار نشان دهنده توان بسیار بالای این رسانه ارتباطی در بخش تبلیغات بازرگانی می باشد. میزان در آمد دنیا در سال 2015ناشی از پیامک تبلیغاتی چیزی در حدود 20.5 میلیارد دلار است که نشان دهنده بازار بسیار خوب و جهانی این روش است. که طی گزارش گارتنر در سال 2011 در مورد مقدار درآمد ناشی از ارسال پیامک تبلیغاتی به تفکیک چند بخش بزرگ از دنیا می توان به : آمریکای شمالی با مقدار 5791میلیون دلار، اروپای غربی با مقدار 5131میلیون دلار، آسیا با مقدار6925 میلیون دلار، باقی جهان با مقدار 2761میلیون دلار می توان اشاره نمود.


    اثر بخشی فعالیت تبلیغاتی و ضریب نفود بالای پیامک تبلیغاتی


با توجه به مستندات جمع آوری شده طی سال های اخیر و با توجه به روند گسترش و هم چنین تمایل بسیاری از شرکت ها تولیدی، خدماتی و رفاهی به تبلیغات به عنوان بخش اصلی در بازاریابی و هم چنین با افزایش تعداد اندازه شرکت های تبلیغاتی در سال های اخیر در ایران می توان گفت سرمایه زیادی جذب صنعت تبلیغات شده است. به شکلی که موسسات و شرکت ها سالیانه مقدار هزینه بسیار بالایی در حدود ده ها میلیارد ریال از منابع خود را صرف تبلیغات محصولات و خدمات خود می نمایند. و در این بین شرکت ها در مورد اثرگذاری بخش بازاریابی به خصوص پیامک تبلیغاتی به قطعیت رسیده اند و بیشترین تلاش تبلیغاتی خود را معطوف به این بخش یعنی استفاده از پیامک تبلیغاتی جهت بازاریابی می کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×