Skip to main content
استفاده از پیامک تبلیغاتی و دسترسی عام

استفاده از پیامک تبلیغاتی و دسترسی عام

تاریخچه ارسال پیام کوتاه به سال 1992 در کشور انگلستان برمی گردد و ورود آن به ایران در سال 1381می رسد. این سیستم نوع جدیدی از ارتباط بین افراد بود که خیلی زود در بین مردم ایران محبوبیت پیدا کرد و استقبال مردم در ایران برای استفاده از بخش ارتباطی به حدی رسید که حتی از کشور انگلستان به عنوان محل ابداع این روش، را پشت سرگذاشت و کاربران ایرانی تقریبا با مقدار ده برابری نسبت به این کشور به استفاده از پیام کوتاه روی آوردند. بنابراین این حد اشتیاق باعث می شود در مورد این بخش ارتباطی بیشتر سرمایه گذاری کرد و استفاده های مفید هم چون بازاریابی پیامکی یا همان پیامک تبلیغاتی را در آن گسترش داد. امروزه به علت استفاده عام از موبایل این روش یکی از راه های استاندارد جهت اطلاع رسانی نیز محسوب می شود و بسیاری از آگاه سازی، اطلاع رسانی های رسمی نیز با این روش اجرا می گردد.

    دلایل مهم استفاده از پیامک تبلیغاتی

امروزه موبایل یکی از وسایل مهم و تقریبا جز وسایل انحصاری و شخصی هر فرد شده است به طوری که طبق تحقیقات تقریبا از شش نفر یک نفر دارای گوشی موبایل است که این نشان دهنده مصرف عام پیدا کردن این وسیله است. بنابراین همه گیر شدن و شخصی بودن این وسیله و بسیاری از دلایل دیگر سبب گردیده است که روش های تبلیغاتی نیز به این سمت یعنی استفاده از پیامک تبلیغاتی جهت معرفی و بازاریابی محصولات و خدمات کشیده شود. سیستم ها و نرم افزارهای مختلفی در این بخش روزانه در حال پیشرفت می باشد
از جمله علت محبوبیت و علاقه مندی بازاریابی با استفاده از پیامک تبلیغاتی را می توان به دلایل زیر بر شمرد:
1- دسترسی همیشگی به مشتریان
2- هزینه پایین استفاده از این رسانه ارتباطی
3- سرعت بالای این روش ارتباط و انتقال پیام های تبلیغاتی
4- ایجاد فضای ذخیره سازی پیامک های تبلیغاتی و هم چنین ارسال آن دیگر افراد
5- شخصی سازی پیامک های تبلیغاتی و جلب میزان اعتماد مخاطبان
6- تاثیر گذاری بسیار بالای روش پیامک تبلیغاتی

اشتراک گذاری

شرکت های حرفه ای بیشتر فعالیت های خود را به شکل دورکاری انجام می دهند و این گونه با مشتری در ارتباط می باشند. تماس تلفنی جهت یادآوری بسیاری از مسائل از جمله قرارملاقات ها و آخرین مهلت ها امکان دارد برای شرکت بسیار هزینه دربرداشته باشد و هم چنین زمان زیادی از این طریق صرف شود. ایمیل شاید کارایی بیشتری داشته باشد اما این امکان این هست که پیام شما در زمان مورد نظر توسط مشتری دیده نشود و یا این که همه مشتریان دسترسی به ایمیل خصوصی نداشته باشند. بهترین روش ارسال پیامک و استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه می باشد. با استفاه از سامانه ارسال پیام کوتاه می توانید به مشتری در هر زمانی با هزینه کمی دسترسی داشته باشید. با استفاده از این سامانه شما می توانید به راحتی کارهای هفتگی خود را ازجمله قرار ملاقات ها را برنامه ریزی شده به مشتری رسانده و او را آگاه سازید. شما می توانید با یک برنامه زمان بندی شده و به شکل اتوماتیک پیام هایی را به مشتریان ارسال کنید. از جمله بخش هایی که به وسیله این سامانه می توان انجام داد ارسال پیام های یادآوری جهت آخرین مهلت پرداخت مالیات، اجاره و...، تقاضای ارسال اسناد و مدارک از مشتریان خود، یاد آوری قرار ملاقات ها، یادآوری نشست ها و جلسات و...می باشد.


    بهبود سرویس مشتری با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه


با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه شما می توانید جزییات مربوط بخش های که در هر حال تکمیل هستند و یا تراکنشات را اطلاع رسانی نمائید. به وسیله سرویس سامانه ارسال پیام کوتاه می توانید از مشتریان خود نظرخواهی کنید. با استفاده از این سامانه این امکان به شما داده می شود که پیام ها به طور مستقیم به ایمیل شما وارد شود بنابراین می توانید به سرعت با مشتری و یا کارمند خود اشتراک داشته در عرض مدت کوتاهی با او در تماس و ارتباط باشید.
در مقالات بعدی در استفاده سامانه ارسال پیام کوتاه در مشاغل دیگر به بحث خواهیم پرداخت.


از جمله موارد مهمی که قبل از خرید سامانه ارسال پیام کوتاه باید در نظر گرفت این است که سامانه قابلیت دریافت و ارسال پیام کوتاه از طریق پروتکل های رایج مانند http و همین طور xml وdll پشتیبانی می کند یا نه، این بخش ها از جمله متداول ترین پروتکل ها می باشند و به شکل عمومی افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. از جمله بخش های دیگری که قبل از خرید شرکت های ارائه دهندگان سامانه ارسال پیام کوتاه باید جویا بود نحوه دریافت علاوه بر ارسال پیام کوتاه می باشد برخی پنل های ارسال پیام کوتاه این توانایی را ندارند و فقط توانایی ارسال پیام کوتاه را شامل می شوند و توان دریافت پیامک را ندارند. بخش دریافت پیامک به دلیل این که از نظر فنی مشکل است روی همه پنل های اس ام اس وجود ندارد چناچه شما نیاز به سیستم دوطرفه (ارسال و دریافت پیامک) دارید این حالت را قبل از خرید جویا شوید.


    پشتیبانی از خدمات سامانه ارسال پیام کوتاه


قابلیت مدیریت و گزارش گیری جز بخش های دیگری است که باید در سامانه ارسال پیام کوتاه وجود داشته باشد برخی از شرکت های ارائه دهنده سرویس های پیامکی پنل اشتراکی به شکل تحت وب به کاربران ارائه می دهند که به وسیله آن عملکرد سامانه ارسال پیامک کوتاه مانند تعداد اس ام اس ها و یا مقدار اعتبار باقی مانده و یا خدمات شارژ پنل، قابلیت خرید اعتبار و.... را جهت مشتری فراهم می کنند این روش باعث خواهد شد به روش نظامند خدمات ارائه شود و این عمل باعث کارآمدی بیشتر سیستم و با اشتباهات کمتر کاربر در زمان کار با این سیستم شود.
شرکت خدمات ارائه دهنده سامانه ارسال پیام کوتاه باید دارای سیستم پشتیبانی شبانه روزی باشد و بتوانند مشکلات شما و هم چنین سوالات پیش آمده در کار را برای شما را برطرف نمایند این بخش از جمله امتیازات خرید از شرکت های ممتاز و با کیفیت در این زمینه است.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×