Skip to main content
استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه و اجرای بازاریابی

استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه و اجرای بازاریابی

سامانه ارسال پیام کوتاه تنها جنبه اطلاع رسانی و آگاهی رساندن ندارد بلکه به شیوه مناسب می توان از آن جهت بازاریابی استفاده کرد. شما با تهیه یک سامانه ارسال پیام کوتاه می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بازاریابی مفیدی برای محصولات خود داشته باشید. زمانی که شما تبلیغ مورد نظر آماده کردید زمان و تکرار آن را سنجیدید حالا نوبت استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه است تا پیام های تبلیغاتی خود را به شکل زمان بندی شده و تایید شده ارسال کنید. شما در آخر هر پیام می توانید عبارت این پیام را به دوستان خود ارسال کنید را قرار دهید با این روش می توانید پیامک تبلیغاتی و بازاریابی زنجیره واری را با ارسال یک پیام به افراد مورد نظر داشته باشید. ارسال این شکل پیام باعث اهمیت پیدا کردن آن می شود به طوری که حتی از پیام ارسالی شما بیشتر تاثیر گذار خواهد بود.

    موارد تاثیر گذار سامانه ارسال پیام کوتاه و اجرای بازاریابی

از جمله ارکان اصلی و تاثیرگذار در بازاریابی پیامکی استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به شکل شماره مشخص و ثابت می باشد. ایجاد اطمینان در مخاطبان اولین رکن در بازاریابی به این روش است. استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه به شکل خصوصی و شماره مشخص سبب می گردد مخاطبان شما را به وسیله این شماره شناسایی کنند و زودتر به آن عکس العمل نشان دهند. بازاریابی پیامکی ای می تواند موفقیت آمیز باشد که هدف دار و مشخص باشد مقدار تکرار، زمان بندی، نوع نگارش متن پیام باید قبل از ارسال پیامک از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه برنامه ریزی شده و مشخص باشد. دسته بندی کردن مخاطبان و مشتریان جهت نوع مصرف و برای ارسال پیام کوتاه می تواند بسیار مفید واقع شود زیرا هم از نظر هزینه کمتری را در قبال ارسال پیام کوتاه متقبل خواهید شد و هم بازارهدف خود شناسایی شده عمل کرده و نتیجه بهتری خواهید گرفت.

اشتراک گذاری

کلمات ابتدایی پیامک تبلیغاتی : این قسمت اصلی ترین بخش و می توان گفت تاثیرگذارترین بخش برای خواندن بقیه متن است طبق تحقیقات کاربران موبایلی در آغاز چند کلمه ابتدایی پیامک را می خوانند و بعد نسبت به شماره فرستنده و باقی قسمت ها واکنش نشان می دهند. بنابراین این بخش نشان می دهد که شما باید کلمات شروع کننده خود را به شکل جذاب قرار دهید تا بقیه متن پیامک از طرف مخاطب شما خوانده شود. در بخش اول پیامک تبلیغاتی خود سعی کنید از کلمات تکراری و روزمره و یا کلمات مخصوص شروع نامه های اداری مانند باسلام و احترام، اعضای محترم و... استفاده نکنید. بهتر است با چند کلمه از صنف و یا بخشی که مرتبط به آن می خواهید تبلیغ کنید آغاز کنید مثلا تعطیلات به کجا بریم؟ دوست من! رایانه ات مشکل پیدا کرده؟ و... این نحوه آغاز کردن پیامک تبلیغاتی، بیشتر جلب توجه می کند.
ادامه متن پیامک تبلیغاتی : ادامه متن پیامک تبلیغاتی نیز باید آنقدر دارای جذابیت باشد تا مخاطب را در خواندن مصمم نگه دارد. معمولا پیامک تبلیغاتی یک پیام هفتاد کاراکتری است بنابراین باید بدانید زیاد نمی توانید توضیح دهید و بازه کلماتی محدودی دارید و باید به نحو احسن از آن استفاده کنید. در این بخش اصل مطلب توضیح داده می شود نام محصول و یا خدمتی که قرار است ارائه کنید و یا میزان تخفیف و جشنواری خریدی که قرار است مشتریان در آن شرکت کنند گفته می شود. منظور از نوشتن و نگارش متن استفاده از جملات دقیق با افعال و فاعل ها بجا نیست بلکه در طراحی متن پیامک تبلیغاتی خود نیازی نیست تمام قواعد ادبیات فارسی رعایت شود بلکه این کاراکتر محدود به شما اجازه هر نوع نوشتاری را نمی دهد باید در یک یا دو خطی که اجازه ارتباط با مشتری را دارید در حد چند کلمه و یا عدد مشتری را به سرعت جذب کنید.
پایان متن پیامک تبلیغاتی : چناچه مخاطب شما به پایان پیامک تبلیغاتی برسد و آن را تا انتها بخواند یعنی شما تقریبا به موفقیت دست پیدا کرده اید تا اطلاع رسانی کاملی نسبت به محصول ویا خدمات خود داشته باشید. برای ارتباط موثر تر و بیشتر در آخر پیامک می توانید آدرس سایت خود و یا شماره تماس خود را قرار دهید.
.

اس ام اس، کوتاه شده عبارت سرویس پیام کوتاه می باشد به عبارت دیگر، اس ام اس روشی جهت ارتباط است، که به وسیله تلفن همراه از یک کامپیوتر و یا به شکل دستی توسط سامانه ارسال پیام کوتاه به تلفن های همراه ارسال می شود. علت نام گذاری پیام کوتاه به دلیل کاراکتر کوتاه آن می باشد که دارای 160حرف که شامل حروف، اعداد و نشانه هایی در الفبای لاتین می باشد. موبایل شما به شکل مداوم حتی زمانی که در حال مکالمه تلفنی نیستید درحال دریافت و ارسال اطلاعات می باشد. سامانه ارسال پیام کوتاه اجازه ارسال انبوه اس ام اس را از طریق کامپیوتر برای شما بوجود می آورد. طبق آمار گرفته شده مقدار میانگین حدود نوزده هزار و سیصد پیام کوتاه در هر ثانیه ارسال می شود که نشان دهنده مقدار بالای سود آوری از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه می باشد.


    سامانه ارسال پیام کوتاه و خدمات متنی


سامانه ارسال پیام کوتاه یکی از بخش های خدمات پیام متنی می باشد که از طریق تلفن، وب سایت و پنل های ارتباطی تلفن انجام می شود. سامانه ارسال پیام کوتاه با بهره گیری از سامانه های ارتباطی دارای استاندارد مشخص، این امکان را به شما می دهند نحوه ارتباط خود را به شکل یک پیام متنی کوتاه (پیامک) به تعداد نفرات زیادی ارسال کنید که این روش انتقال پیام بر اساس نوع و نحوه ارسال و هم چنین چگونگی ارسال و بازه زمانی مورد نظر صورت می گیرد. همان طور که گفته شد سامانه های ارسال پیام کوتاه به شکل محدود و براساس محدوده کاراکترتعریف شده پیام کوتاه، اس ا م اس ارسال می کنند و نگارش پیام های بلند باعث می گردد جهت ارسال به شکل بهینه تنظیم شده و در چندین پیام دست مخاطب برسد که البته از جمله بحث های نگارشی جهت اثر گذاری بیشتر اس ام اس، کم بود ن کاراکتر های پیام می باشد که با ارسال سریع تر و تاثیر بیشتر از جانب مخاطب صورت می گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×