Skip to main content
ارسال اس ام اس

ارسال اس ام اس

ارسال اس ام اس یا (SMS)(Short Message Service) یک سرویس ارسال پیام کوتاه می باشد که جزء خدمات تلفن همراه و وب، بعنوان یک سیستم ارتباطی بوده که بطور گسترده و قابل توجهی مورد استفاده قرار می گیرد. ارسال اس ام اس یا ارسال پیامک یک راه ارتباطی ایده آل و محتاطانه Store-and-Forward می باشد. به این معنی که نیازی به در دسترس بودن آنی مخاطب نمی باشد. پیام های ارسالی در (SMSC) (SMS Center) ذخیره می شود تا به مقصد ارسال شود.

کاربرد ارسال اس ام اس

برخی کاربرد ارسال اس ام اس که بصورت صورت همه جانبه و فراگیر در جهت ارائه انواع خدمات و برآورده سازی نیاز های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است، موارد زیر می باشد.
• بازاریابی مستقیم یا SMS Marketing
• پیام رسانی فوری (IM) (Instant Messaging)
• استفاده در کسب و کار با ارسال اس ام اس و پیامک در سطح جهانی
• نظر سنجی با استفاده از پیام کوتاه
پیام کوتاه موبایل به موبایل
• مورد استفاده در برنامه های مبتنی بر وب در مرورگر های وب
• برنامه کاربردی VOIP مانند اسکایپ (طراحی اینترنت جهت ارسال پیامک از طریق اینترنت از نقطه ای به نقطه دیگر صورت گرفته است که پیام صوتی از جمله این پیام های کوتاه می باشد. ویپ (VOIP) یک سرویس ارسال پیام صوتی در فضای اینترنت می باشد که مهمترین این سرویس ها Skype است)
• مورد استفاده در برنامه های ارتباطی یکپارچه

مزایای ارسال اس ام اس

نمونه ای از مزایای ارسال اس ام اس بصورت زیر می باشد:
1) ارسال اس ام اس محدودیت زمانی نداشته و در هر ساعاتی از شبانه روز قابل استفاده است.
2) نیازی به در دسترس بودن مخاطب ندارد.
3) صرفه جویی در زمان و عدم مزاحمتی که در تماس تلفنی وجود دارد.
4) دادن ارتباط و در تماس بودن همه جانبه با مشتری ها، دوستان و …
5) راه ارتباطی راحت بدون هیچ گونه محدودیت حتی برای افراد کم شنوا یا ناشنوا

اشتراک گذاری

پیامک تبلیغاتی یا SMS تبلیغاتی از دیگر امکاناتی می باشد که جهت جذب مشتری و بازاریابی از طریق ارسال اس ام اس می باشد که توصیه می شود اولین پیامک تبلیغاتی خود را با اختصاص تخفیف در یک روز مناسبتی خاص آغاز نمایید تا شاهد بهترین بازدهی و ارتباط باشید.

شخصی سازی پیامک تبلیغاتی

با شخصی سازی پیامک تبلیغاتی، توجه مخاطبان خود را جلب نمایید. با کمک ویژگی های ساده در وارد نمودن نام مشترکین بصورت اختصاصی، اعتماد آن ها را بخود جلب نمایید.  توجه داشته باشید در صورت رفتار یکسان با مشتریان نمی توان موجب وفاداری آن ها شد. در این راستا بایستی متن پیامک تبلیغاتی خود را نیز شخصی سازی نمایید. این کار را با توجه و شناخت نیاز ها، علایق، سن، جنس و ... مشتریان خود انجام دهید. ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی اختصاصی، بصورت تکی و گروهی قابل انجام می باشد. می توانید با استفاده از امکان دسته بندی مشترکین در گروه های مختلف و ارسال پیامک مختص هر گروه، بهترین بازدهی را شاهد باشید.

پاسخ خودکار در پیامک تبلیغاتی

پیگیری پاسخ های متنی در پیام کوتاه با استفاده از اتوماسیون بازاریابی. هنگامی که پیام کوتاه فراگیر را راه اندازی می نمایید، قادر به ایجاد پیامک تبلیغاتی بصورت اتوماتیک بر اساس اقدامات و رفتار های مشترکین خواهید بود. پاسخ خودکار در پیامک تبلیغاتی یک قابلیت محسوب می شود که این امکان را فراهم می سازد تا نوعی خدمات فوری مشترکین، حتی در زمان عدم امکان پاسخگویی مستقیم، به مشتریان خود عرضه نمایید.

لغو اشتراک آسان در پیامک تبلیغاتی

با مدیریت لغو اشتراک در پیامک تبلیغاتی، به مشترکین خود حق انتخاب دهید. بعنوان مثال لغو اشتراک در تبلیغات پیام کوتاه، از طریق ارسال کلمه "STOP" از طرف مشترکین، موجب انصراف آن ها از دریافت تبلیغات خواهد شد. با این لغو اشتراک، مخاطب بصورت دستی و یا اتوماتیک به لیست انصراف دهندگان اضافه خواهد شد.  توجه داشته باشید که لیست لغو اشتراک خود را همواره به روز رسانی نمایید.

مزایای پیامک تبلیغاتی

از مزایای پیامک تبلیغاتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1) کاهش هزینه ها از طریق پیامک
2) عدم برخورد نامناسب مشترکین
3) ارتباط مستقیم و بی واسطه SMS
4) امکان رساندن متن پیامک تبلیغاتی بصورت کامل به دست مشترکین

همان طور که عنوان شد ارسال پیامک نسبت به تماس تلفنی هزینه بسیار کمتری داشته و در هر وقت و زمان به مخاطب خود دسترسی خواهید داشت حتی چناچه او در هر زمانی قادر نباشد با شما مکالمه تلفنی داشته باشد ولی پیامک شما به او خواهد رسید. در این بین ارسال اس ام اس رایگان از جمله مواردی که افراد زیاد خواستار آن هستند تا مقداری از هزینه های خود را کمتر کنند و بتوانند به افراد بیشتری بدون هزینه پیامک بدهند. بسیاری از پنل ها و سامانه های ارسال پیام کوتاه جهت مشتری و افرادی که از آن ها استفاده می کنند هدیه ای مبنی ارسال اس ام اس رایگان قرار داده اند.

ارسال اس ام اس رایگان مناسب چه افرادی است؟

اما ارسال اس ام اس رایگان مناسب چه افرادی می باشد؟ چناچه شما از جمله افرادی هستید که نیازی به داشتن پنل مشخص و ارسال پیام های زیاد ندارید می توانید از سایت های دارای قابلیت ارسال اس ام اس رایگان که در بعضی موارد به طور محدود و یا بسته به امکانات آن سایت دارای قابلیت استفاده نامحدوددر تعداد ارسال اس ام اس رایگان از این سایت ها می باشد استفاده کنید. ما به شما توصیه می کنیم چناچه شما دارای کسب و کار مشخص هستید که باید جهت معرفی محصولات و خدمات خود افراد را مطلع سازید و یا از جمله سازمان ها و ادارتی هستید که باید برای اطلاع رسانی و یا تبلیغ در بازه های زمانی مشخص کارمندان خود را آگاه سازید از پنل ها و سامانه های ارسال پیام کوتاه استفاده کنید، زیرا همان طور که در مطالب قبلی هم گفته شد میزان اثر گذاری و ایجاد اطمینان از یک شماره مشخص باعث پذیرش بهتر و جلب نظر بیشتر افراد می گرد ولی زمانی که فقط قصد شما ایجاد یک تبلیغ و اطلاع رسانی در یک بار به افراد زیادی است و هزینه های زیادی را از طریق اس ام اس به شکل دستی این کار بر شما تحمیل می کند می توانید از طریق سامانه های ارسال اس ام اس رایگان استفاده کنید که این کار باعث کاهش هزینه ارسال پیام و اس ام اس برای شما خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

  • سامانه ارسال پیامک انبوهسامانه ارسال پیامک انبوه سامانه ارسال پیامک انبوه ( ارسال پیام کوتاه در سطح گسترده ) به معنی ارسال تعداد زیادی SMS به مخاطبان که با اهداف متنوعی از قبیل بازاریابی، تبلیغ، سرگرمی، معرفی، […]
  • ایجاد تکاپو جهت خرید به وسیله پیامک تبلیغاتیایجاد تکاپو جهت خرید به وسیله پیامک تبلیغاتی با توجه به بحث های متنوع کسب درآمد و فروش بیشتر و همچنین رقابتی شدن محصولات، روش های مختلفی جهت بازاریابی و فروش محصولات امروزه ایجاد شده است که باعث تلقین یا […]
  • بانک داری و استفاده از پنل اس ام اسبانک داری و استفاده از پنل اس ام اس یکی از تئوری های جدید که باعث جلب توجه محققان مختلفی قرار گرفته است بحثی در مورد استفاده از تکنولوژی جهت افراد مختلف است که توسط دیویس ارائه شده است." او اعتقاد […]
  • آغاز ارسال پیامک تبلیغاتی و میزان اثرگذاریآغاز ارسال پیامک تبلیغاتی و میزان اثرگذاری جهت ارسال پیامک تبلیغاتی نمی توان نقطه ابتدا و انتها مشخص کرد و زمان مشخصی را برای بازاریابی و ارسال پیامک تبلیغاتی قرار داد هر زمان و هر روزی که شما آغازگر ارسال […]
اشتراک خبرنامه پیامکی
×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×